Извор: Пешчаник архива вести 28.03.2019

Како читати председника

Како читати председника

Пешчаник 28.03.2019
Као и у сваком другом тексту, тако и у изјавама и наступима нелегитимно изабраног председника Србије, морамо раздвојити битно од небитног. Да бисмо били у стању то да учинимо, морамо пре свега да потиснемо сопствено… »
Белиевинг демагогуе

Белиевинг демагогуе

Пешчаник 28.03.2019
Симон Врен-Левис вритес: “Брекситерс… неед то белиеве ин тхе фантаси оф Глобал Бритаин”. До тхеи? Ботх, неед то анд до? Доес а демагогуе белиеве ор неед то белиеве ин хис ор хер демагоги? Тхере аре И тхинк тхрее поссибилитиес. Оне… »
Капитализам и стагнација

Капитализам и стагнација

Пешчаник 28.03.2019
Када је после слома берзе 1929. уследила Велика депресија, готово сви су били сагласни да је капитализам као систем нестабилан, непоуздан и склон стагнацији. У наредним деценијама представа о капитализму се променила. Послератни… »
Митингашко пребројавање

Митингашко пребројавање

Пешчаник 28.03.2019
Иако се зна да су протести почели на иницијативу Савеза за Србију као реакција на физички напад на Борка Стефановића, већ на почетку је настала подела на грађане-протестанте и политичке странке. Јавност је подржала протестанте… »