Федерер завршио учешће у Мадриду
Швајцарски тенисер Роџер Федерер завршио је учешће на мастерс турниру у Мадриду, пошто је данас у четвртфиналу изгубио од Аустријанца Доминика Тима у три сета, 6:3, 6:7 (11) и 4:6.
Тим, пети носилац на турниру у Мадриду, успео је у тај-брејку другог сета да спаси две меч лопте, а потом и у одлучујућем сету да му двапут одузме сервис за пласман у полуфинале.
Аустријанац, вицешампион Мадрида у претходне две године, до тријумфа је дошао после два сата, а у полуфиналу ће играти против Новака Ђоковића ком је раније данас без борбе меч предао Марин Чилић из Хрватске, и то због тровања храном.
Федереру је учешће у Мадриду било прво на шљаци после више од две године, а јуче је направио подвиг против Гаела Монфиса из Француске када је и он сам спасао две меч лопте.
(Бета, 10.05.2019)










