Šok, DžOŠUA nokautiran: Ruiz preoteo tri pojasa do sada neporaženom Britancu
Večernje novosti 02.06.2019 | V. P.
![Šok, DžOŠUA nokautiran: Ruiz preoteo tri pojasa do sada neporaženom Britancu](https://nstatic.net/img/logo/s/vecernje-novosti.png)
Ovo je za Meksiko, koji ima prvog teškaša šampiona sveta. Sanjam o tome od šeste godine - emotivan je bio Ruiz, kome je ovo 33. pobeda u 34 profesionalna meča (21 nokaut)
BOKSERSKI svet šokirao je američki Meksikanac Endi Ruiz (29 godina), koji je u sedmoj rundi meča u njujorškom "Medisonu" nokautirao Entonija Džošuu i preoteo Britancu titule u verzijama VBA, VBO i IBF. Iako se ne radi o senzaciji u ravni one kada je Baster Daglas srušio Majka Tajsona, pobeda borca koji je ušao u ring umesto suspendovanog Džerela Milera svakako je jedno od najvećih iznenađenja u istoriji teške kategorije. - Ovo je za Meksiko,