Izvor: RTS/Nauka & Tehnologija arhiva vesti 08.06.2019
U „Mekdonalds“ na biljni burger
RTS 08.06.2019
U svetu je sve više ljudi koji traže zdraviju alternativu kada je ishrana u pitanju. Sve je popularnija ishrana bazirana na biljnim proteinima, pa su čak i neki poznati svetski restorani brze hrane promovisali jelovnike bez mesa. Kanadske kompanije i… »
Električni bicikl i rikša „mejd in“ Srbija
RTS 08.06.2019
Gužve u gradu čine vozače nervoznim. Poznato je da skoro svi imaju problem da nađu parking mesto. Oni koji voze motore i bicikle imaju manje muka. Jedna kompanija uspela je da spoji najbolje karakteristike oba prevozna sredstva. Za vožnju… »
Kad su ljudožderi brojali kalorije
RTS 08.06.2019
U Španiji se pre oko 900.000 godina ljudski rođak ʼhomo antecessorʼ hranio svojom vrstom jer mu je bila hranljiv i lak plen, objavili su istraživači u novoj studiji. To predstavlja najstariji dokaz kanibalizma. Naučnici iz Nacionalnog centra za… »