Извор: РТС/Балкан архива вести 24.06.2019
Република Српска добија Жандармерију
РТС 24.06.2019
Министарство унутрашњих послова Републике Српске одлучило је да реорганизује интервентне снаге ради бржег и ефикаснијег одговора на безбедносне изазове са којима се Српска суочава, укључујући и велики број илегалних миграната… »
Џомић: Били смо у праву, Венецијанска комисија оспорила прекњижавање црквене имовине
РТС 24.06.2019
Митрополија црногорско-приморска (МЦП) је била у праву када је рекла да Венецијанска комисија неће дати сагласност на једнострано прекњижавање црквене имовине, изјавио је вечерас протојереј-ставрофор Велибор Џомић… »
На самит у Јахорини није позвана "Република Косово" него недефинисани субјект
РТС 24.06.2019
На Самит процеса сарадње југоисточне Европе (СЕЕЦП) није позвана "Република Косово", коју БиХ не признаје као државу, него недефинисани субјект Косово са фуснотом, речено је Тањугу у кабинету председавајућег Председништва БиХ… »
Кикл формирао личну гарду за министре ФПО
РТС 24.06.2019
Бивши министар унутрашњих послова Аустрије Херберт Кикл радио је на формирању посебне гарде чувара за министре из редова његове Слободарске партије Аустрије (ФПО), тврди бечки дневник "Курир". У Аустрији само председник… »