Izvor: N1 Info/Balkan arhiva vesti 26.06.2019
Zaev odustao od namere da bude i premijer i ministar finansija
N1 Info 26.06.2019
Premijer Sverene Makedonije Zoran Zaev izjavio je na sednici Skupštine, na kojoj se raspravlja o rekonstrukciji Vlade, da povlači predlog da bude ministar finansija, i da će, poštujući Zakon o Vladi, ministarstvom rukovoditi samo do izbora novog… »
Premijer Crne Gore: Vučić komentariše zakon, a nije ga ni pročitao
N1 Info 26.06.2019
Premijer Crne Gore Duško Marković izjavio je u Skupštini da se nada da će do kraja jula predlog Zakona o slobodi veroispovesti biti pred poslanicima. Premijer je rekao da su o tom propisu nedeljama pričali ljudi koji ga nisu ni pročitali, a "iz… »
Hrvatska šefica diplomatije izabrana za generalnu sekretarku Saveta Evrope
N1 Info 26.06.2019
Parlamentarna skupština Saveta Evrope, koja se sastoji od 324 zastupnika nacionalnih parlamenata iz 47 država članica, u tajnom glasanju izabrala novu generalnu sekretarku Mariju Pejčinović Burić. Hrvatskoj ministarki spoljnih i evropskih poslova… »