Извор: Слободна Европа/Балкан архива вести 14.07.2019
Да ли је циљ ЕУ да избеглице трајно остану у Србији и БиХ?
Слободна Европа 14.07.2019
У најновијем Мосту Радија Слободна Европа разговарало се о томе какав је однос према мигранатима и избеглицма у Босни и Херцеговини и Србији. Саговорници су били Ниџара Ахметашевић, новинарка и волонтерка из Сарајева која помаже… »
Жене у мањини у култури сећања Сарајева
Слободна Европа 14.07.2019
Пише: Маша Дуркалић Од преко 1.300 улица у Кантону Сарајево, које постоје у регистру Завода за планирање Кантона Сарајево, само 18 је именовано по женама, или њихови називи имају везе са женама. Истовремено, од истог броја… »
Наше приче седмице
Слободна Европа 14.07.2019
Угашен мостарски Алуминиј Алуминиј Мостар Мостарском гиганту, компанији Алуминиј, је угашена електрична енергија, што за ово предузеће значи пропаст. Чином искључења струје су престали са радом технолошки изузетно захтјевни… »
Рекли сте: 'Алуминиј угашен да се јефтино прода странцима'
Слободна Европа 14.07.2019
Гашење мостарског производног гиганта, фабрике Алуминиј, изазвало је протесте радника, и довело их у неизвјесност. Много је и других посљедица гашења, на шта су упозорили и стручњаци: Случај Алуминиј: Шта након гашења… »