Izvor: RTS/Ekonomija arhiva vesti 28.07.2019
Poskupljuje putarina, koliko će vas koštati vožnja auto-putem
RTS 28.07.2019
Od ponedeljka, 29. jula, putarina na auto-putevima u Srbiji biće skuplja za 12 odsto. U tekstu možete pogledati detaljan prikaz novih cena, po deonicama i kategorijama vozila. Na auto-putu Beograd-Niš, u zavisnosti od kategorije vozila, putarina će… »
Proizvodnja kupine na prekretnici, akcenat na kvalitetu
RTS 28.07.2019
U valjevskom kraju počela je berba kupine. Rodilo je dobro ali koliko će zaraditi voćari ne znaju jer cena još nije utvrđena. A ona baš kod kupine mnogo varira, i zbog toga sve više voćara odlučuje da pređe sa konvencionalne na proizvodnju sa… »
Rod pšenice za petinu manji od prošlogodišnjeg
RTS 28.07.2019
Završena je žetva pšenice. Procenjuje se da je rod niži oko 20 odsto nego prošle godine. Očekuje se rod od dva i po miliona tona, od čega milion tona može da se izveze. Prema rečima poljoprivrednika ovo je najteža proizvodna godina u protekloj… »
Novi kineski Put svile vodi u luku Trst, Srbija igra važnu ulogu
RTS 28.07.2019
Italijanska luka Trst obeležava 300 godina postojanja. Ta bescarinska zona vodeći je naftni terminal u severnom Jadranu i na sredini lestvice 20 najjačih evropskih luka, a sve je značajnija i tačka na novom kineskom Putu svile. Za razvoj luke Trst… »