Izvor: RTS/Ekonomija arhiva vesti 03.09.2019
Fajnenšel tajms: Rekordne investicije u Srbiji
RTS 03.09.2019
Ugledni britanski časopis "Fajnenšel tajms" u najnovijem broju objavio je da Srbija privlači skoro 12 puta više stranih investicija nego ekonomije njene veličine. Kao uzroke navodi pametnu podsticajnu i poresku politiku, povoljne trgovinske ugovore… »
Kragujevac, radnici "Fijata" ponovo na radnim mestima
RTS 03.09.2019
Posle meseci po dana pauze, zaposleni u kompaniji "Fijat Krajsler automobili Srbija", ponovo su na radnim mestima. Proizvodnja automobila "fijat 500L" odvija se u dve smene, a dnevno bi, prema planu, sa proizvodnih traka trebalo da siđe 416 vozila… »
Proizvođači (ne)spremni za izlazak plastičnih kesa iz upotrebe
RTS 03.09.2019
Od 1. januara više neće biti plastičnih kesa u prodavnicama. Trenutno u Srbiji ima oko 2.500 privrednika koji se bave proizvodnjom plastičnih proizvoda, ali mali broj njih proizvodi isključivo kese. Kako će se snaći? Prema odluci Grada Beograda… »