Populizam ili rast

Danas 02.10.2019  |  Piše: Redakcijski komentar
Populizam ili rast

Svake od prethodne dve godine država Srbija je ostvarivala višak u budžetu od nešto preko 400 miliona evra i vlasti nisu štedele na samopohvalama zbog toga podsećajući na deficite čuvene „prošle“ vlasti.

Nekolicina ekonomista je ukazala da država ne bi trebalo da pravi suficite, jer to znači da se iz privrede izvlači više poreza nego što je potrebno, da zbog toga kompanije imaju maje novca za investicije i da to negativno utiče na privredni rast koji je ubedljivo najvažniji prioritet ekonomske politike. Zbog ovoga su pristalice režima i tzv. botovi žestoko napadali i ismevali na društvenim mrežama i u medijima i ekonomiste, ali i list Danas koji je takve tekstove

Pročitajte još

Ključne reči

Komentari

Društvo, najnovije vesti »

I u udvorištvu treba naći meru

I u udvorištvu treba naći meru

Radar pre 25 minuta
Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 25 minuta
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 24 minuta
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 24 minuta