Izvor: RTV/Društvo arhiva vesti 05.11.2019
U Zemunu otkrivena bista kraljice Marije Karađorđević
RTV 05.11.2019
BEOGRAD - Bista kraljice Marije Karađorđević, koja je bila poznata po dobrotvornom radu i pomoći srpskom narodu, otkrivena je danas ispred zgrade Regionalnog centra za talente iz prirodnih i tehničkih nauka u Zemunu, gde se nekada nalazio Dečji dom… »
Donacija Karađorđevića za deset zdravstvenih ustanova
RTV 05.11.2019
BEOGRAD - Prestolonaslednik Aleksandar i Princeza Katarina uručili su danas 125 invalidskih kolica za 10 ustanova širom Srbije – Specijalnu psihijatrijsku bolnicu „Kovin“ iz Kovina, Dom za decu sa invaliditetom „Kolevka“ u Subotici, Dom za… »
Nagrada za najbolji trejler za knjigu: Spaja gledanje filmova i čitanje knjiga
RTV 05.11.2019
KIKINDA - Drugu godinu za redom, kikindska Narodna biblioteka "Jovan Popović" dodeljuje nagrade za najbolji trejler za knjigu. Ove godine, učestvovali su učenici seoskih osnovnih škola, a najbolje su se pokazali đaci iz Mokrina, Nakova i Banatske… »