Сјајно друго полувреме Звезде за победу против Олимпијакоса

Бета 20.12.2019

Кошаркаши Црвене звезде победили су вечерас у Београду екипу Олимпијакоса са 88:81 (16:21, 20:27, 25:13, 27:20) у утакмици 15. кола Евролиге.

Црвено-бели су уписали шесту победу у Евролиги, а исти скор после 15 утакмица има и Олимпијакос.

Најефикаснији у победничком тиму био је Лоренцо Браун са 33 поена, Били Берон је додао 17, а Џејмс Гист осам поена. У редовима Олимпијакоса најбољи је био Брендон Пол са 21 поеном, док је Никола Милутинов меч завршио са 15 поена.

Меч пред око 8.000 гледалаца у Београдској арени почео је нешто боље по домаћина, који је после пар минута имао четири поена предности (11:7), али су гости из Пиреја средином прве четвртине успели да ухвате ритам и на прву паузу оду с предношћу од пет поена - 16:21.

У истом ритму Олимпијакос је наставио и у другој четвртини, постепено је повећавао предност која је у једном тренутку износила и максималних плус 15 - 39:24.

Екипа Драгана Шакоте серијом 7:0 успела је да смањи на једноцифрен заостатак, али је налет Звезде прекинуо Јоргос Принтезис. На другој страни Лоренцо Браун у два узастопна напада поентирао је и приближио црвено-беле на шест поена заостатка.

То је практично било све што је Звезда успела да уради до краја полувремена, уследило је пар грешака у организацији напада, али и одбрани па је на полувремену Олимпијакос водио са 50:40.

Почетак другог полувремена у потпуности је припао домаћину, који је за разлику од првог знатно боље играо у одбрани, док је на другој страни врло ефикасан био Браун. Дефанзивни "дуо" предвођен Бранком Лазићем и Чарлсом Џенкинсом зауставио је ривала, па је домаћин у последњем минуту треће деонице поенима Борише Симанића стигао до преокрета.

Олимпијакос је, ипак, уз звук сирене тројком Тејлора Рочестија дошао до изједначења.

Тамо где су црвено-бели стали у трећој деоници наставили су и у последњој четвртини. Серијом 10:2 Звезда је стигла до највеће предности 71:63.

Олимпијакос је у пар наврата успео да приђе на четири поена заостатка, али је екипа Драгана Шакоте поенима Брауна, Лазића и Гиста успела да реши меч у своју корист.

(Бета, 20.12.2019)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Спорт, најновије вести »