Čilić i dubl doneli pobedu Hrvatskoj

N1 Info 06.01.2020  |  Marko Vlahović

Marin Čilić je na ATP kupu savladao Poljaka Kacpera Žuka u drugom kolu rezultatom 2:0 (7:6, 6:4). Poljacima je izjednačenje doneo Hubert Hurkač savladavši Bornu Ćorića u dva seta 6:2 i 6:2. U dublu su Mektić i Dodig bili bolji od Hurkača i Kubota 2:0 (6:2, 6:1).

U prvom setu nije bilo nijednog brejka, a po jednu brejk priliku su oba tenisea propustila do uzbudljivog 10. gema. U njemu je Čilić imao tri vezane brejk lopte i tri vezane set lopte, ali ih nije iskoristio i Kacper Žuk se vratio. I u taj brejku je 450. teniser sveta bio tvrd orah ali je na kraju poklekao i sa 10:8 Čilić je poveo 1:0. #TeamCroatiaclaim the first match of the tie, 7-6 6-4. A hard-fought win by Cilic. #ATPCup| #Sydney| #CROPOL