Jaramaz!!! Neverovatna trojka Partizana uz zvuk sirene! Ludnica u Areni za prvo mesto crno-belih

Sportal blic 11.01.2020  |  Blicsport.rs

U derbiju kola ABA lige pred skoro 10.000 gledalaca u Areni, posle poraza Budućnosti u Novom Mestu, Partizan je pobedio Cedevita Olimpiju (96:95) i izbio sam na čelo tabele ABA lige.

Na krilima Radeta Zagorca Partizan je mimo običaja dobro otvorio utakmicu, imao sredinom prve četvrtine i +8, ali je Jaka Blažič uzvratio sa dve trojke i 10 poena u velikom brejku Ljubljančana 12-0. Sa četiri promašena penala, sa 37% za dva, sa 1/7 za tri, domaći su stali, ušli u minus, na kratko brejkom 7-0 se vratili, ali novom serijom gostiju 11-0 i tri trojke u 11 minutu otišli na 23-30 uz 5/9 za tri. Partizan nije imao čvrstinu odbrane, a ni lake i poene ispod