РСЕ: Гренел јасан да су таксе штетне за економију Косова
Ричард Гренел (Рицхард Гренелл) је увек био јасан у томе да таксе које је Косово увело штете економији Косова те да шаљу грозну поруку приватном сектору да Косово није место за развој предузетништва, рекао је портпарол специјалног изасланика председника САД за дијалог Србије и Косова Дик Кастин (Дицк Цустин).
Како данас преноси Радио Слободна Европа (РСЕ) Кастин је ово рекао у одговору на питање о објави косовског јавног сервиса да су САД анулирале милионске пројекте Косову до укидања такси на робу из Србије и БиХ.
У одговору који је прослеђен Радију Слободна Европа (РСЕ) не демантује се ова медијска објава, али се прецизира:
"Њему (Гренелу) су бројни власници компанија унутар Косова, укључујући и неке америчке компаније, рекли да тарифе штете њиховом пословању", рекао је Кастин.
"Амбасадор Гренел био је јасан према политичким лидерима Косова и Србије да америчке инвестиције на Косову неће имати пожељну корист за економију уколико тарифе остану на снази", додао је гласноговорник Гренела, и подвукао да ће "замена тарифа додатним баријерама које би назвали 'реципрочним' такође бити контрапродуктивна за развој послова за младе људе".
Кастин је за РСЕ јуче навео да Гренел не подржава идеју премијера Косова Аљбина Куртија о увођењу реципрочних мера Србији. Кастин је рекао да амбасадор Гренел подстиче Косово да укине таксу без реципроцитета.
(Бета, 11.02.2020)