Северна Кореја наставила развој нуклеарног програма?
РТВ 11.02.2020 | Тањуг

ПЈОНГЈАНГ - Северна Кореја је прошле године наставила да развија нуклеарни програм и балистичке ракете, чиме је прекршила санкције Уједињених нација, објавио је Ројтерс, позивајући се на поверљиви извештај Уједињених нација.
У извештају од 67 страна, у који је британска агенција имала увид, наводи се да је Северна Кореја противправно увозила и рафинирану нафту и извозила угаљ у вредности од 370 милиона долара захваљујући кинеским баржама. Реч је о извештају упућеном комитету Савета безбедности УН за надгледање санкција Северној Кореји који би требало следећег месеца да буде обелодањен. "Током 2019. Демократска Народна Република Кореја није обуставила своје противправне нуклеарне






