Северна Кореја наставила развој нуклеарног програма?

РТВ 11.02.2020  |  Тањуг
Северна Кореја наставила развој нуклеарног програма?

ПЈОНГЈАНГ - Северна Кореја је прошле године наставила да развија нуклеарни програм и балистичке ракете, чиме је прекршила санкције Уједињених нација, објавио је Ројтерс, позивајући се на поверљиви извештај Уједињених нација.

У извештају од 67 страна, у који је британска агенција имала увид, наводи се да је Северна Кореја противправно увозила и рафинирану нафту и извозила угаљ у вредности од 370 милиона долара захваљујући кинеским баржама. Реч је о извештају упућеном комитету Савета безбедности УН за надгледање санкција Северној Кореји који би требало следећег месеца да буде обелодањен. "Током 2019. Демократска Народна Република Кореја није обуставила своје противправне нуклеарне

Повезане вести »

Кључне речи

Свет, најновије вести »