Napoli je bio bolji od Barse, ali je nije pobedio

RTS 25.02.2020

Fudbaleri italijanskog Napolija i španske Barselone odigrali su podno Vezuva nerešeno 1:1 (1:0), u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Strelci su bili Mertens u 30. i Grizman u 57. minutu meča u kojem je Napoli bio opasniji i imao bolje šanse, a Barsa veći posed i samo jedan šut u okvir gola domaćina.

Jedna od dve sjajne utakmice večerašnjeg programa u Ligi šampiona odigrana je na ispunjenom stadionu "San Paolo" u Napulju. Ideja Đenara Gatuza da uspori ritam, napravi dobar defanzivni blok i iz kontre napadne velikog protivnika u prvom poluvremenu funkcionisala je gotovo besprekorno. Barsa je očekivano imala dominaciju u posedu ali nije uspela da uradi ništa ozbiljnije, što svega jedan šut i to van okvira gola Ospine i oslikava. Sa druge strane, silno motivisani