Пуштен у рад Градски дата центар у Крагујевцу

Данас 09.03.2020  |  Пише: Бета
Пуштен у рад Градски дата центар у Крагујевцу

У Крагујевцу је данас пуштен у рад први Градски дата центар, у коме ће се уз најсавременији систем заштите чувати подаци града, градских управа, јавних предузећа и установа, али и обезбедити повезивање за републичким базама података.

Пројекат је донација Кине у опреми и системском софтверу у вредности од око два милиона долара. „Ово је први Градски дата центар овог типа који представља први прајват клауд у јединицама локалне самоуправе у Републици“, рекао је градоначелник Радомир Николић на отварању. Рекао је да ће се реализацијом овог пројекта консолидовати ИТ инфраструктуре свих градских управа, предузећа и установа и створити предуслови да сви подаци органа града буду обједињени,

Повезане вести »

Кључне речи

Региони, најновије вести »