Samo da pitam imaju li lek

Danas 19.03.2020  |  Piše: Marija Stojanović
Samo da pitam imaju li lek

Kako je novinarka Danasa čekala u redu ispred jedne beogradske apoteke Po sunčanom danu, naoružana strpljenjem, provela sam u utorak maltene dva sata čekajući „deficitarni“ lek ispred jedne apoteke u centru Beograda.

Moji „sapatnici“, mahom pripadnici mlađih generacija, uz ponekog „seniora“, uglavnom su disciplinovano sledili zdravstveno uputstvo o „držanju“ razdaljine, a prilikom ulaska u apoteku primenjivano je pravilo „dva po dva“, mada je bilo i onih koji su pokušali da „eskiviraju“ bonton, ponavljajući kao mantru: „Samo da pitam imaju li lek koji mi je potreban“, ali „čekači“ nisu bili raspoloženi da propuštaju bilo koga preko reda, sem starijih ljudi, koji nisu ni tražili

Danas »

Komentari

Društvo, najnovije vesti »

Glup kao top

Glup kao top

Radar pre 3 sata
Zaboravi, ako možeš

Zaboravi, ako možeš

Radar pre 3 sata
Kako nastaju vođe

Kako nastaju vođe

Radar pre 3 sata