Стојиљковић: Тренирање строгоће
Данас 14.04.2020 | Пише: И. Николетић

Док државни врх најављује још дужи карантин наредног викенда, поставља се питање да ли је "затварање" грађана уопште успешна мера за борбу против пандемије Тек што смо за собом оставили 60-часовни карантин, најдужи од почетка пандемије коронавируса, власт нам из Кризног штаба за наредни викенд најављује нови домаћи задатак.
Овог пута, мере полицијског часа вероватно ће трајати читава 84 сата, а грађани неће моћи да изађу из својих кућа од четвртка у 17 часова па до понедељка у пет ујутру. Док домаћи епидемиолози очекују врх пандемије у наредне две недеље, а надлежни у томе налазе оправдање за све дуже „затварање“ грађана, уз честе „претње“ председника неодговорним грађанима, да нам може увести и целодневни полицијски час, па и „полицијску недељу“, и то без најаве, добар део











