Досада у устима

Политика 20.04.2020  |  Зоран Миливојевић
Досада у устима

Стварна глад се осећа као телесна сензација у стомаку, а емотивна настаје као идеја у глави и то нагло и са жељом за неком специфичном храном, као што је чипс, пржени кромпирићи, пица или чоколада

Како подносите изолацију и социјално дистанцирање? Да ли сте добили неки килограм? Ако јесте, онда је то вероватно због онога што се зове „емотивно једење”. Сви знамо да људи једу онда када осете глад. Али постоје две врсте глади: она која иде из желуца и она која иде из главе. Када задовољавамо ову глад која иде из главе, тада је реч о емотивном једењу. Суштина је да се уношењем хране бранимо од неке наше непријатне емоције које не морамо ни бити потпуно

Политика »

Коментари

Региони, најновије вести »