Најлуђи меч у историји фудбала: Специјалне јединице, потера за тајкуном, Аргентинац усред Бразила режира хаос и - Жозе Мурињо!

Спортал блиц 05.05.2020  |  Н. З. Л.
Најлуђи меч у историји фудбала: Специјалне јединице, потера за тајкуном, Аргентинац усред Бразила режира хаос и - Жозе…

Реванш утакмица шеснаестине финала Копа Либертадорес између Коринтијанса и Ривер Плате једна је од најватренијих икада, а на истој присуствао је и легендарни фудбалски тренер.

Поред спекткла на трави, где су копља укрстили врхунски асови, попут, с једне стране , а с друге , чини се да је још врелије било на трибинама "Пакамбеу" стадиона, тог 5. маја 2006. године. Ривер је на реванш утакмицу у Бразил стигао с голом предности, након победе од 3:2 на свом терену. Коринтијанс је на полувремену реванш дуела водио с 1:0 (Милмар, 38. минут), али је у наставку све кренуло по злу, јер је прво десни бек бразилског клуба Коељо затресао сопстевну