Haverc i Gereiro nastavili golgetersku seriju, pobede Borusije i Bajera

RTS 23.05.2020

Fudbaleri Borusije Dortmund, Bajera iz Leverkuzena i Verdera iz Bremena ostvarili su pobede u 27. kolu Bundeslige, dok su Paderborn i Hofenhajm pobedili bodove. U drugoj rundi posle pauze zbog pandemije koronavirusa, Borusija je minimalnim rezultatom savladala Volfsburg u gostima (0:1), dok je Bajer u derbiju bio bolji od Borusije Menhengladbah – 1:2.

Verder je, takođe kao gost, trijumfovao u Frajburgu (0:1), a Paderborn i Hofenhajm su duel završili rezultatom 1:1. Leverkuzen je u Menhengladbahu već na startu došao do pogotka, kada je Belarabi u sedmom minutu uposlio Kaija Haverca koji je bio neumoljiv u situaciji jedan na jedan. Ritam je malo usporio, a potom je Lever nastavio da žestoko pritiska i da ređa šanse. Menhengladbah se ipak nekako odbranio, izdržao do poluvremena, a onda iz verovatno prve prave