Agonija Arsenala, Brajton do pobede u 90+5.

N1 Info 20.06.2020  |  Nikola Novaković

Fudbaleri Brajtona pobedili su u okviru 30. kola Premijer lige na domaćem terenu posle preokreta londonski Arsenal rezultatom 2:1 (0:0) i tako naneli „Tobdžijama“ i drugi poraz po povratku na teren posle pauze uslovljene pandemijom koronavirusa.

Silno je krenuo Arsenal – u četvrtom minutu Pjer-Emerik Obamejang šutirao je tik pored leve stative Brajtonovog gola, a samo četiri minuta kasnije Bujako Saka je pogodio prečku posle prelepog udarca. Do kraja poluvremena je dobru priliku imao i Aleksandr Lakazet, ali je odlično odbranio Metju Rajan. Pred kraj prvog poluvremena povredio se i Benrd Leno, pa je Arteta bio primoran da u igru ubaci Emilijana Martinesa. Obamejang je postigao gol početkom drugog dela