Bolonja opet ispustila pobedu, Đenova nadigrala SPAL u derbiju začelja

RTS 12.07.2020

U prvoj današnjoj utakmici nastavka 32. kola Serije A Đenova je nadigrala Spal sa 2:0 na svom terenu u derbiju začelja lige. U preostalim utakmicama samo je tim Sampdorije iznenadio Udineze sa 3:1 na gostovanju dok su ostali mečevi završeni nerešenim rezultatom i podelom bodova, a tim Siniše Mihajlovića je ponovi propustio pobedu. U derbiju kola Napoli i Milan su podelili bodove posle dramatične izmene golova za konačnih 2:2.

Od samog početka meča domaćini su preuzeki inicijativu i posle nekoliko dobrig šansi poveli u 24. minutu golom Gorana Pandeva. Već desetak minuta kasnije bili su u prilici da uvećaju vođstvo iz jedanaesterca, ali je napadač Aago Falke promašio gol, pa se na poluvreme otišlo sa minimalnom prednošću. U nastavku poslednjeplasirani SPAL nije uspeo da promeni ritam meča i domaćini su u 54. minutu uvećali vođstvo na 2:0 pogotkom Lase Šenea. Do kraja meča se samo