Rekord TOBDžIJA u FA kupu: Obamejang sa dva gola srušio Čelsi i doneo pehar Arsenalu

Večernje novosti 01.08.2020  |  Beta

FUDBALERI Arsenala osvojili su FA kup, pošto su večeras u finalu na Vembliju pobedili Čelsi sa 2:1.

Ovo je rekordi 14. trofej Arsenala u FA kupu. Arsenal je, takođe, ovom pobedom izborio učešće u Ligi Evrope naredne sezone pošto je takmičenje u Premijer ligi završio tek na osmom mestu. Čelsi je poveo već u petom minutu golom Kristijana Pulušića na asistenciju Olivijea Žirua, ali je Arsenal u nastavku stigao do preokreta i pobede golovima Pjer Emerika Obamejanga. Obamejang je prvo u 28. minutu izjednačio golom sa penala, pošto ga je prethodno u kaznenom prostoru