Jokić i Porter protiv Sparsa

Sputnik 06.08.2020

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su San Antonio Sparse rezultatom 132:126 u svom trećem meču u nastavku NBA lige. Nagetsi su upisali drugi vezani posle uvodnog poraza, a Sparsima naneli drugi uzastopni neuspeh i umanjili im šanse za plasmanom u plej-of.

Nikola Jokić je dosta sporo počeo utakmicu, ali se „probudio“ u trećoj četvrtini i na kraju završio sa 25 poena (10/17), četiri skoka, 11 asistencija, jednom ukradenom i pet izgubljenih lopti. Još jedno sjajno izdanje viđeno je od Denverovog „X“ faktora Majkla Portera Džuniora, koji je iskoristio izostanak Džamala Mareja, Gerija Herisa i Vila Bartona. Denver je ovim uspehom došao na utakmicu od Los Anđeles Klipersa, koji trenutno zauzimaju drugo mesto Zapada, a