Barsi dovoljno poluvreme protiv Napolija, Bajern nokautirao Čelsi

RTS 08.08.2020

Fudbaleri Barselone i Bajerna poslednji su učesnici četvrtifnala Lige šampiona. Katalonci su na Nou Kampu savladali Napoli sa 3:1 i posle remija u Italiji 1:1 plasirali se među osam najboljih u elitnom takmičenju. Bajern još jednom ubedljivo trijumfovao protiv Čelsija 4:1 i istakao kandidaturu za najviše domete. Mečevi četvrtfinala na programu su od 12. do 15. avgusta u Lisabonu.

Jedno poluvreme bilo je dovoljno Barseloni da se plasira u četvrtfinale Lige šampiona, pa i nešto bolja igra Napolija u drugih 45 minuta nije poremetila planove Kikea Sentjena da odvede svoj tim u Lisabon. Napolitanci su imali svoje šanse, prvu je propustio Mertens već u drugom minutu pogodivši stativu Ter Štegenovog gola. Kazna je brzo stigla. Prvo je Lengle doneo prednost domaćinu u 10. minutu, da bi u 23. Lionel Mesi izveo jednu od svojih čarolija i udvostručio

Saldanja: Gledamo napred i dižemo glavu!