Jokić počeo, Mari dovršio posao – Denver izborio šestu utakmicu

RTS 26.08.2020

Košarkaši Denvera savladali su Jutu sa 117:107, u petoj utakmici polej-ofa Zapadne konferencije NBA lige i smanjili vođstvo protivnika na 3:2 u seriji. Jokić odigrao savršenu prvu četvrtinu, utakmicu završio sa 31 poenom, ali junak Nagetsa bio je Džamal Mari, koji je u drugom poluvremenu bio nezaustavljiv.

Jokić, Mari i čvrsta odbrana - sveto trojstvo koje je Denveru donelo trijumf protiv Jute 117:107 u petoj utakmici plej-ofa Zapada. Srpski centar odigrao je savršenu prvu četvrtinu - postigao 21 poen, bez promašaja iz igre (trojke 5/5), uključujući i "Hejl Meri" trojku uz zvuk sirene. Ipak, Jokić je u nastavku posustao, što Juta koristi i beži na dvocifrenu prednost. Do poluvremena, Denver se mučio, ali ipak nekako uspeo da zadrži Džezere na 63:54. Treću četvrtinu