Laslo Đere završio učešće u Njujorku već u prvom kolu

Danas 02.09.2020  |  Piše: N.M.

Miomir Kecmanović uspeo je da se plasira u drugo kolo US opena a Laslo Đere je završio sa učešćem na grend-slemu u Njujorku. Učenik čuvene teniske škole Nika Bolitijerija, Kecmanović je posle mnogo peripetija i to u pet setova savladao Italijana Đanluku Mađera – 6:4, 6:4, 6:7, 3:6, 6:2. Laslo Đere je upisao poraz protiv Kristofera O’Konela, 116. tenisera sveta – 6:4, 4:6, 6:7, 4:6.

Počelo je sve odlično po 47. tenisera sveta, Kecmanović je za samo sat i devet minuta igre stigao do 2:0 u setovima, a onda je priliku da meč završi u tri seta propustio u taj-brejku. Tada se Mađer spasao, potom uzeo i četvrti set, ali u petom mu već nije bilo pomoći. Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv Roberta Bautiste Aguta koji je prethodno na mastersu u Sinsinatiju poprilično namučio Novaka Đokovića u polufinalu. Kecmanović je na startu US opena bio na