Извор: РТС/Наука & Технологија архива вести 30.09.2020
Нови тоалет вредан 23 милиона долара ускоро стиже на Међународну свемирску станицу
РТС 30.09.2020
Америчка свемирска агенција Наса 1. октобра ће из Вирџиније лансирати летелицу „Сигнус“ на Међународну свемирску станицу како би посади доставили нови тоалет и друге потрепштине. Летелица „Сигнус“ ће у свемир понети терет од… »
Лебдећи аутомобили само у градовима са магнетним саобраћајницама
РТС 30.09.2020
После аутомобила-дронова на ред су стигли и лебдећи аутомобили на електромагнетним подлогама. „Фолксваген“ то ради у Кини и већ успешно теситра нови модел док се „Рено“ у Европи једини бави таквима аутомобилима и пројектима. Све… »
Онлајн воћари, повртари и сточари, спакујте алатке, Фармвил се гаси 31. децембра
РТС 30.09.2020
Уколико желите да оберете те сочне јабуке и грожђе, боље би вам било да пожурите јер „Зинга“ планира да угаси „Фармвил“ на Фејсбуку крајем ове године. То и није потпуно неочекивано, јер је Фејсбук најавио још у јулу да неће… »
У Крагујевцу се штампају јефтини и квалитетни респиратори
РТС 30.09.2020
Пандемија коронавируса, ставила је пред научнике из целог света задатак да пронађу брже и јефтиније начине за производњу респиратора. Истраживачи Центра за биоинжењеринг крагујевачког факултета, развијају 3Д штампани медицински… »

