BiH posle "penal ruleta" poražena od Severne Irske; Slovaci, Mađari, Islanđani i Makedonci igraju za EP

RTV 08.10.2020  |  Tanjug, B92

SARAJEVO - Fudbalska reprezentacija BiH neće igrati na Evropskom prvenstvu, pošto je večeras u polufinala plej-ofa B Lige nacija poražena od Severne Irske 1:1 - 3:4 penalima.

Severni Irci će se za EURO boriti protiv Slovačke, koja je takođe posle penala savladala Republiku Irsku 0:0 - 4:2 penalima. Mađari, Islanđani i Makedonci igraće odlučujuću utakmicu za plasman na Evropsko prvenstvo 2021. godine. Mađarska je najlakše došla do finala, s obzirom da je kao gost bila ubedljiva protiv Bugarske – 3:1 (1:0). Vodeći gol postigao je Orban u 17. minutu, na asistenciju Kalmara. Upravo je Kalmar duplirao prednost u 47. minutu. Tačku na meč