Lučić blista pod Trinkijerijem, Olimpijakos bolji od Olimpije

RTS 14.10.2020

Košarkaši minhenskog Bajerna i Olimpijakosa pobedili su u prvim utakmicama trećeg kola Evrolige. Bajern je kao gost savladao Makabi u Tel Avivu rezultatom 85:82, dok je Olimpijakos na svom parketu bio bolji od Olimpije iz Milana – 86:75.

Bajern je nastavio da podiže formu i od dolaska Andree Trinkijerija igra sve bolje, pa je upisao i drugu uzastopnu pobedu. Bavarci su meč rešili početkom poslednje četvrtine, kada su se odlepili na 10 razlike i stečenu prednost uspeli da sačuvaju do kraja. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je srpski reprezentativac Vladimir Lučić, koji je za 28 minuta na terenu postigao 26 poena (3-3 za dva, 4-5 za tri), uz tri skoka i dve ukradene lopte. Zipser se zaustavio na