Francuska ambasada u Beogradu pridružuje se odavanju počasti ubijenom profesoru
Danas 21.10.2020 | Piše: Beta
![Francuska ambasada u Beogradu pridružuje se odavanju počasti ubijenom profesoru](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Francuska ambasada u Beogradu danas je spustila zastave na pola koplja da obeleži nacionalni dan odavanja počasti Samuelu Patiju kome je odrubio glavu islamski ekstremista.
U Tviter poruci ambasada se zahvalila predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i drugima na podršci. „Nacionalna počast Samuelu Patiju, koga je islamski fundamentalista ubio zbog časa o slobodi izražavanja. Zahvaljujemo se predsedniku Vučiću, kao i svima drugima, na izraženoj solidarnosti i podršci. Na našoj ambasadi su danas zastave spuštene na pola koplja“, navodi se u poruci. U Francuskoj je danas predviđeno nacionalno odavanje pošte Patiju kome će posthumno biti