Mašina "bajern Minhen" ne prestaje da gazi: Robert Levandovski ostvario savršeni het-trik i ušao u istoriju!

Sportal blic 24.10.2020  |  N. Z. L.

Sjajnu formu iz Lige šampiona, fudbaleri minhenskog Bajerna preneli su u domaće prvenstvo, a osmostruki uzastopni šampion Nemačke slavio je na svom terenu ubedljivo protiv Ajntrahta sa 5:0.

Bavarce je do pobede predvodio neverovatni , koji je od 10. do 60. minuta postigao het-trik. Drugi pogodak zabeležio je u 26. minutu, a njegov het-trik se može okarakterisati kao savršen, jer je jedan gol postigao levom, drugi desnom nogom i treći glavom. Osim toga, Poljak je postao i prvi igrač u istoriji Bundeslige koji je postigao deset golova u prvih pet kola. Po izlasku iz igre sjajnog strelca, koji ima prosek od dva gola po utakmici Bundeslige ove sezone,