Poslednja četvrtina koštala Zvezdu poraza od Himkija

RTV 30.10.2020  |  RTS

MOSKVA - Dobrih trideset minuta košarkaši Crvene zvezde ”prosuli” su u poslednjih deset, i to ih je košatalo poraza od Himkija u Podmoskovlju od 83:77, u meču šestog kola Evrolige. Mekolum nerešiva enigma za crveno-bele sa 23 poena. Dobar debi Džonija O’Brajanta.

Iako je bilo očekivano da ekipa kvaliteta Himkija mora kad-tad da dođe do prve pobede u sezoni, košarkaši Crvene zvezde lošim odlukama, pogotovo u poslednjoj deonici, prilično su pomogli da se to dogodi baš večeras u predgrađu Moskve. Igrala je Zvezda dobro 30 minuta, dobrim rotacijama i istom takvom odbranom pravila pritisak, te držala napad Himikija pod kakvom-takvom kontrolom, ali se ceo koncept raspao u poslednjem kvartalu, što je ruski tim predvođen izuzetno