Lajpcig srušio PSŽ, pobede Barse i Juventusa, Junajted šokiran u Turskoj

RTV 04.11.2020  |  RTS

BERLIN - Fudbaleri Lajpciga savladali su na svom stadionu ekipu PSŽ-a sa 2:1 u meču trećeg kola grupne faze Lige šampiona. Pobede su upisali još i Barselona, Juventus, Sevilja, Dortmund i Čelsi. Fudbaleri Bašakšehira savladali su na svom terenu Mančester junajted sa 2:1, Lacio u Sankt Peterburgu u finišu meča došao do boda protiv Zenita – 1:1.

Uspeo je Lajpcig da se revanšira Pari Sen Žermenu za poraz u polufinalu Lige šampiona prošle sezone, a Red bul je na svom terenu slavio pobedu od 2:1. Parižani su u Nemačku stigli bez trojice napadača - Mbapea, Nejmara i Ikardija, ali njihovo odsustvo nije se osetilo u prvom poluvremenu. "Sveci" su bili bolji rival i to su materijalizovali već u 6. minutu, kada je Anhel Di Marija majstorski proturio loptu pored golmana Gulašija. Meč je mogao rezultatski da bude