Andrea Stojadinov osvojila srebro na Evropskom prvenstvu

RTS 19.11.2020

Mlada srpska džudistkinja Andrea Stojadinov u svom prvom učešću na seniorskom prvenstvu Evrope, koje se održava u Pragu, osvojila je srebrnu medalju u kategoriji do 48 kilograma. Priliku da osvoje medalje imaće i Marica Perišić (do 57 kg) i Strahinja Bunčić (do 66 kg), koji će se u repasažu boriti za bronzana odličja.

Na putu do odlučujućeg meča, 20-godišnja Andrea savladala je tri protivnice. U polufinalu je sjajnim bacanjima (najpre za vazari, a potom za ipon) pobedila osam godina stariju Francuskinju Melani Klemen. U borbi za zlatnu medalju Andrea se suočila sa Širin Bukli, još jednom francuskom džudistkinjom. Posle samo 40 sekundi borbe Stojadinov je izgubila finale. Priliku da osvoje medalje imaće i Marica Perišić (do 57 kg) i Strahinja Bunčić (do 66 kg), koji će se u