Nesvakidašnje pobede Aston Vile i Njukastla

RTS 12.12.2020

Fudbaleri Aston Vile nadigrali su Vulverhempton u gostima u lokalnom derbiju, a Njukastl je na svom terenu nadigrao VBA sa 2:1 u prvim današnjim utakmicama Premijer lige. Oba meča su rešena u samim završnicama i pod krajnje neobičnim okolnostima. Aston vila je slavila sa igračem manje u 4. minutu nadoknade, a Njukastl je postigao prvi gol u prvom napadu na meču.

U duelu Vulverhemptona i Aston Vile odvijala se ravnopravna igra tokom celog meča, a domaćini su čak imali više šansi za pogodak od gostiju. Žestinu borbe na terenu ilustruje i to što je u timu Aston Vile čak sedam igrača dobilo žute kartone, a u samom finišu u 85. minutu ostali su sa igračem manje jer je isključen Daglas Luiz zbog dva kartona. Istekao je i 90. minut meča pa se učinilo da će doći do podele bodova kada je u 4. minutu sudijske nadoknade sudija