Додик: Русија овде нема утицај
Данас 13.12.2020 | Пише: ФоНет

Уочи сутрашње посете Лаврова Босни и Херцеговини Западне земље раде притисак и лом, а Русија овде и нема неки утицај, изјавио је члан Председништва Босне и Херцеговине Милорад Додик уочи посете руског министра спољних послова Сергеја Лаврова Босни и Херцеговини.
Лавров у БиХ долази уторак. Додик се радује, како је казао, што ће видети „пријатеља“ Лаврова, с којим се често састаје, преноси кликс.ба. Најавио је да ће разговарати о сарадњи између Републике Српске и Русије, али и о „стварима које су важне за цели регион“. Оценио је да Русија има конструктивну улогу која је у складу, како је рекао, с међународним правом. Навео је „да и то није довољно, па је Запад оптужује за малигни утицај на овим просторима“. „То постаје







