Totenhem ispustio pobedu, Liverpul propustio priliku da preuzme prvo mesto

RTS 13.12.2020

Fudbaleri Kristal Palasa i Totenhema odigrali su nerešeno 1:1 u meču 12. kola Premijer lige, a priliku da iskoristi remi Totenhema nije iskoristio Liverpul, koji je odigrao sa Fulamom 1:1. U poslednjim utakmicama dana, Lester je sa 3:0 savladao Brajton, dok je Barnli produžio agoniju Arsenala i slavio na "Emiratima", rezultatom 1:0.

Totenhem je u derbiju Londona poveo golom Harija Kejna u 23. minutu meča, posle velikog kiksa golmana Palasa, Guaite. Šlup je izjednačio u 81. minutu, a u finišu meča Totenhem je imao prilike da dođe do pobede, ali se Guaita iskupio, naročito u nadoknadi kada je "skinuo" loptu iz gola, posle odličnog udarca Dajera iz slobodnjaka. Remi Totenhema nije iskoristio Liverpul, koji je u gostima odigrao nerešeno sa Fulamom - 1:1. Fulam je poveo preko Rida u 25. minutu