Prvi radonjićev ABA trijumf! Zvezda servirala osvetu uz debi Noka i zaboravljene poteze iz doba Radivoja Koraća

Sportal blic 02.01.2021

Prvi put otkako se vratio u KK Crvena zvezda Dejan Radonjić je osetio slast ABA pobede: u 13. kolu savladan je Zadar sa 81:66 (22:16, 21:12, 25:22, 13:16), za učinak 10-2 u regionalnom takmičenju.

Domaćini su se isprva mučili s gostima, koji su ih prošle godine pobedili u Dalmaciji, ali je revanš u potpunosti uspeo, i to uz mali, ali dugo čekani debi Lendrija Noka (sedam minuta, jedan poen, šut iz igre 0/2). Epilog i ne čudi: gotovo bez greške su Radonjićevi momci odgovarali na promenu suparničke odbrane u zonsku (serijom 14:0 "premošćen" je prelazak iz prvog u drugo poluvreme, čime se sa +6 stiglo do 20 poena razlike), a meč će ostati upamćen i po slobodnim