Podvig Srbije, "orlovi" održali čas rukometa olimpijskom viceprvaku i odigrali utakmicu za pamćenje

Sportal blic 05.01.2021  |  P. L.

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Francusku sa 27:24 u prvoj utakmici kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Mada rezultat i pobeda od tri pogotka prednosti to ne pokazuju, naš nacionalni tim je potpuno nadigrao olimpijskog viceprvaka. Pogotovo u drugom poluvremenu kada nije bilo momenta u kom se sumnjalo u trijumf srpskih rukometaša. Trijumf Srbije nad Francuskom je podvig jer je naš tim bio bez nekoliko standardnih igrača, dok je najtrofejniji rukometni nacionalni tim u Zrenjanin stigao u najjačem sastavu. Naši reprezentativci su prvi put poveli posle 16 minuta igre