Ibra se vratio,: Milan pobedio! Roso-neri brzo zaboravili poraz u derbiju, odmah obezbedili ostanak na vrhu

Sportal blic 10.01.2021

Poraz u derbiju od Juventusa nije poremetio , koji se vratio na pobednički kolosek trijumfom u 17. kolu italijanske Serije A protiv – 2:0 (2:0). "Rosoneri" su ovom pobedom zadržali prvo mesto na tabeli i dodatno učvrstili poziciju, te sada mogu mirno da gledaju sutrašnji meč između Rome i Intera.

Ekipa Stefana Piolija je sve dileme oko pitanja pobednika rešila već u prvom poluvremenu Rafael Leao postigao je vodeći gol u 25. minutu, koji se sjajno snašao nakon asistencije Brahima Dijasa. Upravo je Dijas izborio penal u 32. minutu, a pošto se Mareska konsultovao sa VAR sobom, pokazao je na belu tačku. Siguran realizator sa 11 metara bio je Frank Kesi. Mogli su i gosti do gola, pošto je Rikardo Rodrigez pogodio prečku, a u drugom poluvremenu nakon konsultacija