Rendžers okončao seriju pobeda: Remi posle 15 trijumfa

Sport klub 17.01.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Fudbaleri Glazgov Rendžersa remizirali su kao gosti sa ekipom Madervela rezultatom 1:1 (0:1) u jedinom meču 24. kola škotskog šampionata i tako stigli do kraja impresivne serije pobeda – ekipa Stivena Džerarda imala je pre ove podele bodova 15 pobeda u nizu u Premijer ligi Škotske.

Da su „Džersi“ pobedili izjednačili bi rekord tima koji je u sezoni 1972/1973. vodio legendarni Džok Volas, a ovako imaju čak 21 bod više od prvog pratioca na tabel, ljutog rivala, Seltika. Domaćin je poveo na Fir Parku u 21. minutu preko Kola, a asistirao mu je Vot. Ipak, lider na tabeli došao je do izjednačenja u 72. minutu preko Švajcarca Sedrika Itena, koji je pogodio glavom posle centaršuta hrvatskog internacionalca Borne Barišića. Madervel je posle