“Hteli smo da pobedimo najbolji tim u NBA i to smo uradili”

Nova 01.02.2021  |  Autor:Miloš Ljubisavljević

Srpski košarkaš Nikola Jokić izjednačio je svoj rekord karijere od 47 poena u nedelju uveče u pobedi nad Jutom Džez 128:117. “Uništio je” Rudija Gobera i peti najbolji defanzivni tim lige, sa 22 poena postavio lični rekord tokom jedne četvrtine, sa 33 poena za poluvreme uradio isto posle dve deonice.

Ukratko, dominirao je i sa još 12 skokova upisao 20. uzastopni dabl-dabl od starta sezone. Zato sada zaostaje samo za Bilom Voltonom koji je svojevremeno 34 puta zaredom imao dabl-dabl. “Hvala, samo sam srećan što smo dobili utakmicu. To što je protiv, verovatno najbolje ekipe u NBA u ovom trenutku, igraju neverovatno, imali su 11 uzastopnih pobeda i lepa pobeda za nas. Imali smo gostovanja, vratili smo se, mogli smo da imamo mnogo izgovora, ali ih nismo koristili.