Sporting se raduje: Porto u 87. imao 2:0 i osvojio samo bod

Sport klub 07.02.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Samo jedna utakmica 18. kola portugalske Primeire igrala se u nedelju, a u pitanju je bio veliki derbi – Porto je ispustio prednost i remizirao 2:2 kao gost protiv Brage, pa sada Sporting na čelu tabele ima pet bodova više u odnosu na plavo-bele.

Posle ovog remija Sporting ima čak pet bodova više od Porta na čelu tabele, ali i jednu odigrnau utakmicu manje. Braga je treća sa 37 bodova, tri manje od Porta, i bori se za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Posle nervoznog prvog poluvremena, u kojem smo videli čak šest žutih kartona, Seržo Oliveira je u 36. minutu iz penala doneo prednost Portu. U 54. minutu poveo je gost sa 2:0 i delovalo je da je ovaj derbi rešen – Hesus Korona je asistirao