Nina Stojanović uzela Sereni tri gema

N1 Info 10.02.2021  |  Autor:Nikola Novaković

Srpska teniserka Nina Stojanović nije uspela da se plasira u treće kolo Australijen Opena, pošto je od nje u Melburnu bolja bila osvajačica 23 Gren slem titule Serena Vilijams – bilo je 6:3, 6:0 za 39-godišnju Amerikanku posle 70 minuta tenisa.

Stojanović (99. igračica sveta) dobro je parirala slavnoj Amerikanki u prvom setu, a prvi put je izgubila servis u četvrtom gemu posle velike borbe. Vilijams je iskoristila četvrtu brejk-priliku i povela sa 3:1. Taj Brejk je održala do kraja seta, iako je Nina imala dve brejk-lopte pri rezultatu 4:2 za Vilijams. U devetom gemu Serena je iskoristila prvu set-loptu i povela sa 1:0. U drugom setu Stojanović nije imala rešenja za servis rivalke, a u jednom trenutku