Partizan u finišu odbio nalet Borca za plasman u polufinale

RTV 11.02.2021  |  RTV

NOVI SAD - U trećem četvrtfinalnom duelu Kupa Radivoj Korać, košarkaši Partizana su savladali čačanski Borac i postali polufinalista završnog turnira za „Žućkovu levicu“, pa će u subotu od 21.00 igrati sa boljim iz duela Crvene zvezde i kragujevačkog Radničkog.

Crno-beli su bolje započeli utakmicu i na startu poveli sa 6:0, ali je Borac brzo uspostavio ravnotežu i u 5. minutu je bilo 12:7 za Partizan. U nastavku prve četvrtine ekipe su bile prilično izjednačene, a rezultat je posle deset minuta bio 20:16. Pogađali su kod Beograđana Pejdž i Perkins, odgovarali su Čačani saradnjom plejmejkera i visokih igrača… Posle sjajne asistencije Pejdža i zakucavanja Mike Partizan je podigao na 28:22, ali su kapiten Borca Čarapić i