Kultura arhiva vesti 27.02.2021
"Dobričin prsten" uručen glumcu Petru Božoviću
Telegraf 27.02.2021
Stručni žiri bio je sastavljen od sedam članova koji su doneli odluku 18. decembra tajnim glasanjem i većinom glasova. Istaknuti dramski umetnik Petar Božović danas je primio prestižnu glumačku nagradu "Dobričin prsten" kao njen 33. laureat na svečanosti… »
Majka trojki koje igraju Buda - uživo uključenje: Deca su prebrzo rasla, zbog njih je skraćeno snimanje - Na setu su i…
Večernje novosti 27.02.2021
FILM "Dara iz Jasenovca" privukao je veliku pažnju, a jedna od zapaženijih uloga bio je lik malog Buda, Darinog brata kojeg su igrale i trojke iz Herceg Novog: Luka, Simon i Jakov Šaranović. Majka mališana Marija Šaranović je ispričala kako su njena deca… »
Skuplja drva i daje intervjue: Zbog uloge "Dare" postala je heroina, a meštani poručuju - Često je vidmo kako vodi ovce
Mondo 27.02.2021
Radi na njivi i obavlja sve kućne poslove. Radi na njivi i obavlja sve kućne poslove. Mala Biljana Čekić ima svega 13 godina i postala je zvezda filma o kom su pisali i svetski mediji, ali i srpska heroina, kako su je nazvali na društvenim mrežama nakon… »
Muzej Vuka i Dositeja sutra obeležava 72. rođendan
Nova 27.02.2021
Značajan datum, 72 godine od osnivanja Muzeja Vuka i Dositeja biće obeležen sutra, saopšteno je iz Narodnog muzeja, u okviru čijeg sastava je institucija posvećena velikanima srpske kulture Dositeju Obradoviću i Vuku Karadžiću. Muzej Vuka i Dositeja… »
Galerija Artget: Mart u znaku koncerata klavirske muzike
Nova 27.02.2021
Ciklus "Koncerti u Galeriji" nastavlja se i tokom marta meseca, kada će u Galeriji Artget biti održana četiri nastupa klavirske muzike, koje će izvesti pijanisti iz Beograda, Kragujevca i Italije, saopšteno je iz Kulturnog centra Beograda. Ciklus će biti… »
Nova imena za SANU: I Kusturica kandidat za akademika
Nova 27.02.2021
Režiser Emir Kusturica i predsednik Matice srpske Dragan Stanić predoloženi su za članstvo u Odeljenju za jezik i književnost SANU, objavile su danas "Večernje novosti". Na istom spisku za dopisne članove ovog odeljenja su i univerzitetski profesori na… »
Jedini mu je bio konkurencija: Đorđe Balašević obožavao je pevača koji se povukao posle porodične tragedije! Nizao je hitove…
Kurir 27.02.2021
Krajem sedamdesetih bio je jedan od najboljih kantautora bivše Jugoslavije, ali nakon porodične tragedije nestaje iz javnosti i decenijama se nije znalo ništa o njemu. Pričalo se da je poludeo od tuge, da je digao ruke od svega i otišao da čuva ovce, pa… »
Golišave scene lepe Ruženjke iz "Varljivog leta" svi pamtimo: Danas ima 60 godina i u bikiniju izgleda neverovatno! Foto
Mondo 27.02.2021
Pre nekoliko godina prošla je kroz težak period, kada su joj se lekari borili za život. Pre nekoliko godina prošla je kroz težak period, kada su joj se lekari borili za život. Lepu Čehinju Ruženjku Hrabalovu iz "Varljivog leta '68" dobro pamti cela bivša… »
Tek SAD smo saznali kako je nastao balaševićev hit Ne lomite mi bagrenje: Stihove najdirljivije balade posvetio Srbima na…
Kurir 27.02.2021
Kantautor Đorđe Balašević preminuo je 19. februara u 67. godini, a iza sebe je ostavio suprugu Oliveru, ćerke Jovanu i Jelnu i sina Aleksu, ali i mnogobrojne hitove. Jedna od njegovih najpoznatijih pesma je "Ne lomite mi bagrenje", čiji citati diraju u… »
Ispadamo iz PRVIH PET ILI UZIMAMO OSKARA? Svet se trese zbog Darine nominacije - da li će najtužniji film uzeti "zlato"?
Mondo 27.02.2021
Reditelj kaže da će negativne kritike doprineti tome da se "Dara iz Jasenovca" ne nađe u prvih pet, dok producent podseća šta se desilo prošle godine s južnokorejskim "Parazitom" - šta vi kažete? Reditelj kaže da će negativne kritike doprineti tome da se… »